Αγρίνιο:Η κλήρωση του 33ου Πανελληνίου Πρωταθλήματος των Δικηγορικών Συλλόγων



Πραγματοποιήθηκε προχθές το μεσημέρι στο Αγρίνιο, στην αίθουσα Δημοτικών Συνεδριάσεων (κτίριο πρώην Τράπεζας της Ελλάδος) η κλήρωση των ομίλων και των αγώνων της τελικής φάσης του 33ουΠανελληνίου Πρωταθλήματος των Δικηγορικών Συλλόγων που θα γίνει από 28 Ιουνίου έως 9 Ιουλίου 2017 στην περιοχή μας.
Στην εκδήλωση παρευρέθηκαν μεταξύ άλλων, τα μέλη της Οργανωτικής Επιτροπής, Βασίλειος Ροϊδοδήμος, Σπ. Κοτρότσος, Κ. Παρετσόγλου, Β. Τσιτσέλη, και Σταύρος Καμμένος, ο Αντιδήμαρχος Ν. Γκρίζης καθώς και οι εκπρόσωποι των ομάδων Δράκων Αθήνας, της Πάτρας και των Τρικάλων, ενώ η κλήρωση μεταδίδονταν διαδικτυακά.
Στη φετινή διοργάνωση συμμετέχουν 16 ομάδες Δικηγορικών Συλλόγων της Ελλάδας οι οποίες προκρίθηκαν στην τελική φάση και οι όμιλοι που καταρτίσθηκαν από την σημερινή κλήρωση είναι οι κάτωθι:
1ος όμιλος: ΔΡΑΚΩΝ Αθήνας, Χαλκίδα, Τρίκαλα, Κοζάνη
2ος όμιλος: Αρμενόπουλος-Μ. Αλέξανδρος Θεσσαλονίκης, Αγρίνιο, Λάρισα, Ρόδος
3ος όμιλος: Αριστοτέλης Θεσσαλονίκης, Βόλος, Πάτρα, Ηράκλειο
4ος όμιλος: ΣΟΛΩΝ Αθήνας, Γιάννενα, Πειραιάς, SUI GENERIS Αθήνας.
Η ομάδα του Δικηγορικού Συλλόγου Αγρινίου θα αντιμετωπίσει την πρώτη αγωνιστική (28/06) την αντίστοιχη ομάδα του Δικηγορικού Συλλόγου Ρόδου, στο ΔΑΚ Αγρινίου στις 9.30 το βράδυ.
Να σημειώσουμε ότι ο Β΄ όμιλος που θα αγωνίζεται η ομάδα του Αγρινίου θα παίζει την πρώτη ημέρα κάθε αγωνιστικής και επομένως την ίδια ημέρα θα γίνονται και οι αγώνες του Α΄ ομίλου με τον οποίο θα διασταυρωθούν στην προημιτελική και ημιτελική φάση.
Οι αγώνες της Α΄ Φάσης και οι προημιτελικοί θα έχουν διάρκεια 80 λεπτών, ενώ οι δυο ημιτελικοί και ο τελικός θα έχουν διάρκεια 90 λεπτών.
Ώρες διεξαγωγής των αναμετρήσεων ορίσθηκαν στις 7 το απόγευμα και στις 9.30 το βράδυ σε γήπεδα που διαθέτουν προβολείς.
Τα γήπεδα που θα φιλοξενήσουν τους αγώνες της σημαντικής αυτής διοργάνωσης είναι τα εξής: ΔΑΚ Αγρινίου, Καλυβίων, Δοκιμίου, Παναιτωλίου, Παραβόλας, "Καραπαπά" Αγρινίου, Ματαράγκας και στις εγκαταστάσεις του Emileon.
Οι δυο ημιτελικοί θα γίνουν στο Δ.Α.Κ. Αγρινίου και στο Εμιλέων με προβολείς, ενώ ο τελικός θα διεξαχθεί στο γήπεδο του Παναιτωλικού.
Τέλος, όπως ανακοινώθηκε από την Οργανωτική Επιτροπή, την Τετάρτη 28 Ιουνίου στις 11 το πρωί, οι προπονητές και οι αρχηγοί των ομάδων θα δώσουν συνέντευξη τύπου στα ΜΜΕ.
ΔΕΙΤΕ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΩΝ ΑΓΩΝΩΝ
ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ  ΑΓΩΝΩΝ ΟΜΙΛΩΝ
1η Αγωνιστική
Α΄ ΟΜΙΛΟΣ  –  28.6.2017
Δ.Σ. ΤΡΙΚΑΛΩΝ – ΔΡΑΚΩΝ ΑΘΗΝΩΝ
Δ.Σ. ΚΟΖΑΝΗΣ – Δ.Σ. ΧΑΛΚΙΔΑΣ

Β΄ ΟΜΙΛΟΣ 28.6.2017
Δ.Σ. ΡΟΔΟΥ – Δ.Σ. ΑΓΡΙΝΙΟΥ
Δ.Σ. ΛΑΡΙΣΑΣ – ΑΡ.Μ.Α. ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

Γ΄ ΟΜΙΛΟΣ – 29.6.2017
Δ.Σ. ΒΟΛΟΥ – Δ.Σ. ΠΑΤΡΩΝ
ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ – Δ.Σ. ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

Δ΄ ΟΜΙΛΟΣ – 29.6.2017
ΣΟΛΩΝ ΑΘΗΝΩΝ – SUI GENERIS ΑΘΗΝΩΝ
Δ.Σ. ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ – ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ ΠΕΙΡΑΙΑ

2η Αγωνιστική
Α΄ ΟΜΙΛΟΣ – 30.6.2017
ΔΡΑΚΩΝ ΑΘΗΝΩΝ – Δ.Σ. ΚΟΖΑΝΗΣ
Δ.Σ. ΧΑΛΚΙΔΑΣ – Δ.Σ. ΤΡΙΚΑΛΩΝ

Β΄ ΟΜΙΛΟΣ – 30.6.2017
Δ.Σ. ΑΓΡΙΝΙΟΥ – Δ.Σ. ΛΑΡΙΣΑΣ
ΑΡ.Μ.Α. ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ – Δ.Σ. ΡΟΔΟΥ

Γ΄ ΟΜΙΛΟΣ – 1.7.2017
Δ.Σ. ΠΑΤΡΩΝ – ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
Δ.Σ. ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ – Δ.Σ. ΒΟΛΟΥ

Δ΄ ΟΜΙΛΟΣ – 1.7.2017
SUI GENERIS ΑΘΗΝΩΝ – Δ.Σ. ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ
ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ ΠΕΙΡΑΙΑ – ΣΟΛΩΝ ΑΘΗΝΩΝ

3η Αγωνιστική
Α΄ ΟΜΙΛΟΣ – 2.7.2017
Δ.Σ. ΚΟΖΑΝΗΣ -  Δ.Σ. ΤΡΙΚΑΛΩΝ
ΔΡΑΚΩΝ ΑΘΗΝΩΝ – Δ.Σ. ΧΑΛΚΙΔΑΣ

Β΄ ΟΜΙΛΟΣ -  2.7.2017
Δ.Σ. ΛΑΡΙΣΑΣ – Δ.Σ. ΡΟΔΟΥ
Δ.Σ. ΑΓΡΙΝΙΟΥ – ΑΡ.Μ.Α. ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

Γ΄ ΟΜΙΛΟΣ – 3.7.2017
ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΟΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ – Δ.Σ. ΒΟΛΟΥ
Δ.Σ. ΠΑΤΡΩΝ – Δ.Σ. ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

Δ΄ ΟΜΙΛΟΣ – 3.7.2017
Δ.Σ. ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ – ΣΟΛΩΝ ΑΘΗΝΩΝ
SUI GENERIS ΑΘΗΝΩΝ – ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ ΠΕΙΡΑΙΑ

ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΟΙ  ΑΓΩΝΕΣ
Α1 – Β2 (1)
Β1 – Α2 (2)
Γ1 - Δ2 (3)
Δ1 – Γ2 (4)

ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΙ  ΑΓΩΝΕΣ
(1) – (2)
(3) – (4)
ΤΕΛΙΚΟΣ
ΟΙ ΝΙΚΗΤΕΣ ΤΩΝ ΔΥΟ ΗΜΙΤΕΛΙΚΩΝ

* Η διασταύρωση μέχρι τον τελικό είναι προδιαγεγραμμένη πριν από την κλήρωση των ομίλων (bracket),  όπως προβλέπεται στο άρθρο 9, Κεφάλαιο ΤΡΙΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ, παράγραφος β του Κανονισμού.
http://www.kalyvia.gr
Share on Google Plus
TO No1 Αγρινιώτικο-Ανεξάρτητο blog.Επικοινωνία:agriniolike@gmail.com
    Agriniolike 1
    Agriniolike.gr

0 σχόλια:

Δημοσίευση σχολίου

Σχόλια τα οποία είναι υβριστικά ή περιέχουν χαρακτηρισμούς δε θα δημοσιεύονται.