ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

10/recent/ticker-posts

Αγρίνιο:Πρωταθλητές 2017 οι Προπονητές (φωτο-βίντεο)

Η ομάδα των Προπονητών αναδείχθηκε πρωταθλήτρια στο 31o πρωτάθλημα "Ο Ανδραίμων"2017,ή κατά κόσμο Πρωτάθλημα Επιχειρήσεων Αγρινίου ανακτώντας τα σκήπτρα.

Με μια καλή εμφάνιση οι προπονητές νίκησαν με σκορ 2-1 την Ε.Α.Σ Αγρινίου στον μεγάλο τελικό που διεξήχθη χθες το βράδυ στο Δ.Α.Κ Αγρινίου.

Τις προσπάθειες των ποδοσφαιριστών δυσκόλεψε η υψηλή θερμοκρασία από το κύμα καύσωνα που πλήττει το Αγρίνιο.

Το Α'ημίχρονο έληξε χωρίς τέρματα με τις δύο ομάδες να έχουν μοιρασμένες ευκαιρίες.

Στην επανάληψη οι Προπονητές άνοιξαν το σκορ στο 62' με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Θεοδοσίου,ενώ στο 75' ο Μπελεβώνης έκανε το 2-0.

Η Ε.Α.Σ Αγρινίου μείωσε στις καθυστερήσεις του αγώνα με τον Τσούτσα (είχε περάσει αλλαγή),ο οποίος διαμόρφωσε το τελικό Προπονητές-Ε.Α.Σ Αγρινίου 2-1.

Παναγιώτης Παπαχρήστος-Πρόεδρος ΕΠΣΑ
Παναγιώτης Καψάλης -Πρόεδρος Συνδέσμου Διαιτητών Ποδοσφαίρου Ν. Αιτωλοακαρνανίας
Βασίλης Νικολέτας -Πρόεδρος της Επιτροπής Διαιτησίας( ΕΔ/ΕΠΣΑ)
Κώστας Γιωτόπουλος-Πρόεδρος Συνδέσμου Προπονητών Ποδοσφαίρου Αιτ/νιας

Οι συνθέσεις των ομάδων:

Προπονητές(Τούρκας):Ξανθόπουλος,Γερνάς,Λιαπίκος(35' Σιούνας),Πάνου,Μπόλης,Κυριάκης,Ταράσης,Μπελεβώνης(83' Στασινός),Κοκώνης(52' Μπιτσικώκος),Παπαχρήστος(76' Σπαής),Θεοδοσίου(63' Λαβράνος)

Ε.Α.Σ Αγρινίου(Καλύβας-Καλαντζής):Γκάιδας,Κωνσταντίνου(87' Γάκης),Καπέλλας(58' Σερμιντζέλης),Γκορόγιας,Μπακαδήμας,Καϋμενάκης,Καψάλης(87' Μήλιος),Γαντζούδης,Μπέτσικας(68' Ψιλλιάς),Κουτούμπας,Βελέντζας(78' Τσούτσας)

Διαιτητές:
Διαιτητής :ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ ΠΡΟΒΙΔΑΣ

Α'βοηθός :ΘΩΜΑΣ ΒΑΛΛΙΑΝΟΣ

Β'βοηθός :ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΔΗΜΟΝΙΤΣΑΣ

4ος Διαιτητής :ΓΙΑΝΝΗΣ ΜΠΑΚΑΣ

Το agriniolike.gr ευχαριστεί την διοργανώτρια αρχή του πρωταθλήματος και τον Σύνδεσμο Διαιτητών Ποδοσφαίρου Νομού Αιτωλοακαρνανίας για την άψογη συνεργασία και την συνεχή ενημέρωση ,καθ'όλη την διάρκεια του πρωταθλήματος.