ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

10/recent/ticker-posts

Αγρίνιο:Έχασε την… μάχη η Εθνική (u19)

Αρνητικό πρόσημο έβγαλε το πρώτο φιλικό τεστ της Εθνικής U19 (Νέων) στο Αγρίνιο!

Οι πιτσιρικάδες του Γιάννη Γκούμα δεν τα κατάφεραν κόντρα στη Λετονία και μοιραία ηττήθηκαν με σκορ 2-1!

Όλο το “ζουμί” ήταν στο δεύτερο ημίχρονο, διάστημα όπου μπήκαν όλα τα γκολ, ενώ είχαμε και μία αποβολή.

Οι φιλοξενούμενοι, λοιπόν, άνοιξαν το σκορ στο 51’, ενώ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 65 διπλασίασαν τα τέρματά τους, παίρνοντας σαφέστατο προβάδισμα νίκης.

Στο 81’, οι Λετονοί έμειναν με παίκτη λιγότερο, κάτι που τελικά κατάφερε να εκμεταλλευτεί η Ελλάδα, διασκεδάζοντας εν μέρει τις εντυπώσεις. Τέσσερα λεπτά αργότερα ο Εμμανουηλίδης του Παναθηναϊκού σημείωσε το μοναδικό γαλανόλευκο γκολ του αγώνα και διαμόρφωσε το τελικό 1-2.

Την προσεχή Δευτέρα (4/9), οι δύο ομάδες θα αναμετρηθούν εκ νέου στο γήπεδο του Παναιτωλικού, με την Εθνική U19 να ψάχνει για μία… άτυπη εκδίκηση!