ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

10/recent/ticker-posts

Κύπελλο Ελλάδας:Πρώτη νίκη για τον Παναιτωλικό

Την πρώτη νίκη στο θεσμό του κυπέλλου Ελλάδας πέτυχε ο Παναιτωλικός στο Αγρίνιο απέναντι στο Πανσερραϊκό.
Τα γκολ των  Πάουλο στο 8' και του Μαρκόβσκι στο 84' ήταν αυτά που έκριναν την αναμέτρηση.

Ο Παναιτωλικός είχε αρκετές σημαντικές ευκαιρίες ,ενώ στο 61' ο Ντίας σημάδεψε το οριζόντιο δοκάρι.
Τελικό: Παναιτωλικός vs Πανσερραϊκός 2-0

Το φίλμ του αγώνα:
3' Σουτ Πάουλο από κοντά πάνω από τα δοκάρια και άουτ
8' Γκοοολ 1-0 Προσπάθεια Μύγα από δεξιά δίνει στον Μαρκόβσκι στο σημείο του πέναλτι και αυτός με πλασέ στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα
20' Κεφαλιά Μαρκόβασκι άουτ
21' Ο Μοράρ βρήκε τον Μαρκόβσκι που ήταν μόνος απέναντι στο τέρμα έκανε το σουτ πολλά μέτρα άουτ
25' Σέντρα Ρόσα από δεξιά σουτ στην κίνηση του Κλέσιο από το ύψος της περιοχής άουτ
35' Σουτ Πάουλο άουτ
49' Σουτ Στέβιτς από το ύψος της περιοχής άουτ
50' Προβολή Μαρκόβσκι μπλόκαρε ο Ρίστιτς
61' Σέντρα Μάζουρεκ που βρήκε τον Ντίας μέσα στην περιοχή αυτός στόπαρε με το στήθος, πλάσαρε από πάνω τον Ρίστιτς με τη μπάλα να σταματάει στο οριζόντιο δοκάρι
64' Σέντρα Κλέσιο από δεξιά με Μαρκόβσκι και Μάζουρεκ να πετάγονται στην πλάτη της άμυνας με τον δεύτερο να μην βρίσκει σωστά τη μπάλα και τον Ρίστιτς να μπλοκάρει
75' Απ'ευθείας εκτέλεση φάουλ του Γκούρτσα στην αγκαλιά του Τσέναμο
84' Γκοοολ 2-0 Σέντρα Μάζουρεκ βρήκε τον Χαντάκια στο δεύτερο δοκάρι που έκανε την κεφαλιά - πάσα και ο Μαρκόβσκι με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα86' Σουτ Γκούρτσα μπλόκατε ο Τσέναμο
87' Σουτ Ρούτση μπλόκαρε εύκολα ο Τσέναμο

88' Σουτ Κλέσιο απέκρουσε ο Ρίστιτς

Οι συνθέσεις

Παναιτωλικός(Μάκης Χάβος):Τσενάμο, Μόρας, Χαντάκιας, Μύγας(56' Ντίας), Παρράς, Μπεχαράνο(70' Μπράβο), Πάουλο, Ρόσα(46' Μάζουρεκ), Κλέσιο,Μοράρ,Μαρκόβσκι

Πανσερραϊκός(Περικλης Αμανατίδης):Ρίστιτς, Σιάκκας,Τσαμούρης, Ιωαννίδης, Γκέκας, Ρούτσης, Δούμτσιος, Βοσκόπουλος, Στέβιτς(54' Τσελεπίδης), Παπουτσογιαννόπουλος(67 Τζέσι), Γκούρτσας

Διαιτητής: Κορδολαίμης (Ανατολικής Αττικής)
Α’ βοηθός: Ζησιμόπουλος (Πειραιά)
Β’ βοηθός: Μεσσήνης (Αχαΐας)
4ος Διαιτητής: Παπαδόπουλος (Αχαΐας)