ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

10/recent/ticker-posts

Παναιτωλικός vs Ξάνθη 1-3

Την ήττα με σκορ 3-1 γνώρισε στο Αγρίνιο ο Παναιτωλικός από την Ξάνθη.

Οι φιλοξενούμενοι μόλις στο 4' προηγήθηκαν με τον Λουσέρο και στο 8' ο ο Μπρίτο με απ'ευθείας εκτέλεση φάουλ διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του. Στο 37' Γέντρισεκ με σουτ έκανε το 0-3.
Στο 88' ο Μάζουρεκ μείωσε στο τελικό 1-3.

Το φίλμ του αγώνα:
4' Γκοολ 0-1 Λάθος Λόπες ο Λουσέρο μπήκε από δεξιά έκανε την παράλληλη, πέρασε από δύο αμυντικούς και κατέληξε στον αφύλακτο Μπρίτο που πλάσαρε  εύστοχα τον Κυριακίδη
8' Γκοοολ 0-2 Ο Μπρίτο με απ'ευθείας εκτέλεσε φάουλ στην αριστερή γωνία του Κυριακίδη
24' Σουτ Ρόσα η μπάκλα κόντραρε σε αμυντικό και κατέληξε κόρνερ
37' Γκοοολ 0-3 Σουτ Γέντρισεκ από το ύψος του πέναλτι η μπάλα στα δίχτυα του Κυριακίδη που έπεσε αλλά δεν κατάφερε να αποκρούσει
39' Σουτ Ντε Λούκας ψηλά άουτ
40' Σέντρα - σουτ Μάζουρεκ απέκρουσε με δυσκολία ο Ζίβκοβιτς
43' Φάουλ Ρόσα η μπάλα πέρασε από όλους με τον Μοράρ με κεφαλιά να στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα αλλά ήταν σε θέση οφσάϊντ
49' Σουτ Μπεχαράνο απέκρουσε σε κόρνερ ο Ζίβκοβιτς
50' Κόρνερ Μαζουρεκ κεφαλιά Μιχάι αποκρούει ο Ζίβκοβιτς η μπάλα έφτασε στον Πάουλο που κάνει το σουτ με τον Ζίβκοβιτς να αποκρούει ξανά με τη μπάλα να φτάνει στον Ντίας που κάνει νέο σουτ που κόντραρε σε αμυντικό και κατέληξε κόρνερ
61' Κάθετη πάσα Πάουλο στον Μοράρ ο οποίος βγήκε σε θέση τετ-α-τετ έκανε το πλασέ με τον Ζίβκοβιτς να αποκρούει η μπάλα έφτασε στον Μοράρ που έκανε νέο σουτ από πλάγια δεξιά με τον Λισγάρα να απομακρύνει
82' Λάθος του Χαντάκια στο κέντρο έφυγε μόνος απέναντι στον Κυριακίδη, προσπάθησε να τον πλασάρει από πάνω αλλά ο Κυριακίδης μπλόκαρε
88' Γκοοολ 1-3 Κάθετη Ντίας στον Μάζουρεκ, αυτός πλάσαρε και μείωσε σε 1-3
91' Σουτ Ρόσα άουτ

Παναιτωλικός: Κυριακίδης, Μπράβο (46' Μπεχαράνο), Μάζουρεκ, Ρόσα, Ντίας, Μόρας (60' λ.τ. Χαντάκιας), Μαρινάκης, Μύγας, Μχάι, Λόπες (46' Πάουλο), Μοράρ

Ξάνθη: Ζίβκοβιτς, Σβάρνας, Μπαξεβανίδης, Ντε Λούκας, Τριάδης, Λουσέρο, Μεχία (68' Μελιόπουλος), Γέντρισεκ (77' Ρότσε), Λισγάρας, Κασάδο, Μπρίτο (84' Κίκε)