ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

10/recent/ticker-posts

Α.Ο Αγρινίου :Ήττα στην Ξάνθη

Για την 27η αγωνιστική του πρωταθλήματος του 2ου Ομίλου της Β΄ Εθνικής η ομάδα μας ηττήθηκε στην Ξάνθη από την τοπική Ασπίδα με σκορ 52 - 51.
Στο πρώτο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με διαφορά 3 πόντων, όμως η ομάδα μας πήρε προβάδισμα στα μέσα του δευτέρου δεκαλέπτου και στο ημίχρονο η διαφορά έφτασε τους 10 πόντους. Στο τρίτο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι μείωσαν στους 2 και στο τέλος έφτασαν στη νίκη με διαφορά ενός πόντου.

Δεκάλεπτα: 13 - 10, 11 - 24, 18 - 10, 10 - 7.

Διαιτητές: Σιταρίδης - Λουλουδιάδης.

Α.Π.Σ. ΑΣΠΙΣ ΞΑΝΘΗΣ (Κωνσταντίνος Ιωαννίδης): Αμούτζιας 13(2), Παπαδάκης 11, Γρούδος 5(1), Τσιώγκας 3, Στεφανίδης, Κλωνάρας 5, Άνθης, Κουτσογιάννης 11, Γκέλιος 1, Απιδόπουλος, Σαββίδης 3(1), Μασμανίδης.

VIVECHROM Α.Ο. ΑΓΡΙΝΙΟΥ (Γιάννης Διαμαντάκος): Τασόπουλος 8(2), Μπερερής 12, Κυριλής Θ., Μουρατίδης 6(1), Γκρέκας 2, Κυριλής Δ. 2, Τάσσος 3, Κασαμπαλής 2, Μήτσου 16(5), Ρέντζιος, Τάγκας.