ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

10/recent/ticker-posts

Α.Ο Αγρινίου :Νίκησε και τους Ίκαρους Σερρών και έφθασε τις 9 νίκες

Την 9η νίκη της στο πρωτάθλημα του 2ου Ομίλου της Β΄ Εθνικής Κατηγορίας πέτυχε η ομάδα μας, που επιβλήθηκε στο κλειστό του ΔΑΚ Αγρινίου των Ίκαρων Σερρών με 64 - 57.
Οι δύο ομάδες συμβάδιζαν στο σκορ στο πρώτο δεκάλεπτο και στο ημίχρονο η ομάδα μας προηγήθηκε με 37 - 34. Η μικρή διαφορά παρέμεινε και στο τρίτο δεκάλεπτο, ενώ στην τελευταία περίοδο η ομάδα μας πήρε προβάδισμα 10 πόντων και έφτασε τελικά στην επικράτηση με το τελικό 64 - 57.
Τελευταία αγωνιστική υποχρέωση για το 2018 είναι το παιχνίδι της επόμενης εβδομάδας με το Φίλιππο Βέροιας εκτός έδρας.

Δεκάλεπτα: 17 - 18, 20 - 16, 11 - 10, 16 - 13.

Διαιτητές: Καρακάσης - Κρεσταινίτης.

VIVECHROM Α.Ο. ΑΓΡΙΝΙΟΥ (Γιάννης Διαμαντάκος): Τασόπουλος 4, Μπερερής, Μιχάλογλου 14, Καπινιάρης 18(2), Χρήστου, Τσατάς 2, Σταμούλης, Γκρέκας 14(2), Μητσου 12(1), Ψαράς, Σαρρής, Σταμίρης.

Α.Ο.Κ. ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ (Κώστας Σίσκος): Κάτος, Δημάδης, Σιδερίδης, Γεωργιανός 9(1), Δαλαγκόζης 4, Κουτσοκώστας, Γκούτζιας, Παπαδόπουλος 2, Καραμπέκης 8, Θολιώτης 3, Φώτογλου 6, Κακιούζης 25.