ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

10/recent/ticker-posts

Παναιτωλικός vs Μπενφίκα Β' 0-1

Η Μπενφίκα επικράτησε 1-0 του Παναιτωλικού στον χθεσινό φιλικό αγώνα στο Αγρίνιο. Πιο έτοιμη αγωνιστικά η φιλοξενούμενη ομάδα σκόραρε στο 66’ με πλασέ του Ενρίκε, μετά από ωραία προσπάθεια του Β. Φερέιρα.
Η ομάδα μας, στην πρώτη της εμφάνιση μπροστά στο κοινό της τη νέα περίοδο, είχα καλές στιγμές με τον Ρομάν στο 10’, τον Σανιά στο 23’, τον Ντάλσιο στο 30’ και δοκάρι σε κεφαλιά του Καββαδία μετά από κόρνερ του Φυτόπουλου.

Στο α’ ημίχρονο αγωνίστηκαν οι: Κνετ, Σανιά (35’ Μπάλμπι), Λιάβας, Μαρσιάλ (35’ Μπακαδήμας), Μαλής, Λουσέρο, Μιμίτο, Ντάλσιο (35’ Ταχάρ), Ντίας, Ρομάν (35’ Ντουάρτε), Μπαΐροβιτς.

Στο β’ οι: Γιαννακόπουλος (78’ Θεοδωρόπουλος), Λιάβας, Μπάλμπι, Μαλής, Μπακαδήμας, Ταχάρ, Τσιγγάρας, Φυτόπουλος, Ντίας (67’ Μπελεβώνης), Ντουάρτε, Καββαδίας.

ΜΠΕΝΦΙΚΑ: Ντουάρτε, Φερέιρα Β. (77’ Κσόμποθ), Κονσεϊσάο, Φερέιρα Ζ. (77’ Εμπαλό), Φρίμπονγκ, Πίντο (63’ Βούκοτιτς), Σάντος (77’ Γουίλοκ), Μέντες (77’ Πινέιρο), Άλβαρο (77’ Καλάικα), Ζεκ (63’ Μπρίτο), Ενρίκε (77’ Λίστσκοβ).