ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

10/recent/ticker-posts

3η σερί νίκη για τον Α.Ο Αγρινίου

Την 3η της νίκη σε ισάριθμους αγώνες στην Α2 Εθνική Κατηγορία πέτυχε η ομάδα μας, που επιβλήθηκε στο κλειστό του ΔΑΚ Αγρινίου του Τρίτωνα με 74 - 62.
Η ομάδα μας προηγήθηκε στο ξεκίνημα και έκλεισε το πρώτο δεκάλεπτο με προβάδισμα 3 πόντων. Στο δεύτερο δεκάλεπτο προηγήθηκε με 8, όμως οι φιλοξενούμενοι αντέδρασαν και πήγαν στα αποδυτήρια με προβάδισμα 1 πόντου. Στο τρίτο δεκάλεπτο η ομάδα μας προηγήθηκε με διαφορά 8 πόντων και στο 30ο λεπτό το σκορ ήταν 48 - 43. Τρία λεπτά πριν το τέλος του αγώνα η διαφορά έφτασε τους 18 πόντους και τελικά η ομάδα μας έφτασε στη νίκη με +12.

Δεκάλεπτα: 16 - 13, 14 - 18, 18 - 12, 26 - 19.

Διαιτητές: Παφίλης - Ζαχαρής - Ταρενίδης Κ.

VIVECHROM Α.Ο. ΑΓΡΙΝΙΟΥ (Γιάννης Διαμαντάκος): Καμάρας 16(2), Μινασιάν, Μιχάλογλου 8(1), Χατζηνικόλας 6(1), Φραντσέσκι 12(1), Χρήστου, Παπαχρήστος, Γκρέκας 11, Σταματογιάννης 8, Ψαράς 5(1), Κασσιούμης 8, Σταμίρης.

Α.Ο. ΤΡΙΤΩΝ (Μιχάλης Μιχελάκος): Παπαδημητρίου 4(1), Κουτούλας 11(2), Γάργαλης 4, Καλαντζής 2, Κόκκαλης 10, Παπαρέγκας 12(2), Δαμιανάκος, Μαλτέσιος 2, Κίτσιος, Κουκουνιάς 5, Βερτούδος, Στανόγιεβιτς 12.