ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

10/recent/ticker-posts

Ήττα εντός έδρας για τον Α.Ο Αγρινίου

Για την 11η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α2 Εθνικής Κατηγορίας η ομάδα μας ηττήθηκε στο κλειστό του ΔΑΚ Αγρινίου από το Διαγόρα Δρυοπιδέων με σκορ 85 - 90.

Η ομάδα μας μπήκε καλά στο παιχνίδι και προηγήθηκε στο τέλος του πρώτου δεκαλέπτου με διαφορά 9 πόντων. Στο δεύτερο δεκάλεπτο διατήρησε το προβάδισμα και στο ημίχρονο το σκορ ήταν 43 - 37. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο τρίτο δεκάλεπτο και προηγήθηκαν με 6 στο 30ο λεπτό. Η ομάδα μας ισοφάρισε λίγο πριν το τέλος, όμως στο φινάλε οι φιλοξενούμενοι πήραν τη νίκη.

Δεκάλεπτα: 24 - 15, 19 - 22, 20 - 32, 22 - 21.

Διαιτητές: Παναγιώτου - Κωνσταντινίδου - Καρακάσης.

VIVECHROM Α.Ο. ΑΓΡΙΝΙΟΥ (Γιάννης Διαμαντάκος): Καμάρας 7, Μπερερής 5, Μιχάλογλου 12(1), Χατζηνικόλας 4, Φραντσέσκι 25(6), Χρήστου, Παπαχρήστος, Γκρέκας 9, Σταματογιάννης 14, Ψαράς 3(1), Κασσιούμης 6, Σταμίρης.

Α.Σ. ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ (Νάσος Χούμπαυλης): Κουκάς 14(4), Καράμπουλας 20, Πολυτάρχου 20(5), Πετροδημόπουλος 9, Λιακόπουλος 14, Καρασταμάτης 10(2), Μαχαίρας 3, Γκιουζέλης.