ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

10/recent/ticker-posts

Παναιτωλικός :Σπουδαία ισοπαλία στην Ξάνθη

Με τα γκολ του  Τζουρίτσκοβιτς στο 62' (1-0) και του Μπαϊροβοτις στο 84' Ξάνθη και Παναιτωλικός αναδείχθηκαν ισόπαλοι στον αγώνα που έληξε πριν λίγο για την 3η αγωνιστική των playout.

Οι γηπεδούχοι που έχασαν πέναλτι στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους με τον Κάστρο, προηγήθηκαν με νέο πέναλτι που μετέτρεψε σε γκολ στο 62’ ο Τζουρίτσκοβιτς. Στο 69’ ο Κάστρο πήρε κόκκινη κάρτα και άφησε την Ξάνθη με δέκα παίκτες, ενώ για τον Παναιτωλικό ισοφάρισε στο 84’ ο Μπαΐροβιτς (είχε περάσει αλλαγή 3 λεπτά νωρείτερα)με απευθείας εκτέλεση φάουλ.

Ξάνθη: Αμπάντ, Καρασαλίδης, Ντε Αμορίμ (77' Φοσέ), Λισγάρας, Μπαξεβανίδης, Κασάδο, Τζουρίτσκοβιτς (77' Στάρτζεον), Μπαριέντος (90' Μουλέν), Κάστρο, Κοβάσεβιτς (90' Φασίδης), Τερκί.

Παναιτωλικός: Φερνάντεζ, Τσιγγάρας (81' Μπαΐροβιτς), Λιάβας, Ντάλσιο, Ντίας, Ντάουντα, Αλβάρες (70' Ντουάρτε), Μουνιέ (90'+4 Λουσέρο), Κέβιν, Μαλής, Ρόσα.