ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

10/recent/ticker-posts

Παναιτωλικός :Ισοπαλία στο Περιστέρι

Ισόπαλος με σκορ 2-2 έληξε ο αγώνας ανάμεσα στον Ατρόμητο και τον Παναιτωλικό για την 5η αγωνιστική των play out της super league 1.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με τον Γκάλο στο 18΄(1-0) ενώ ο Παναιτωλικός ισοφάρισε (1-1) στο 35' με τον Μουνιέ.

Στην επανάληψη ο Ατρόμητος πήρε ξανά προβάδισμα στο σκορ (2-1) με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Μανούσου στο 60' ,ενώ άμεση ήταν η απάντηση του Παναιτωλικού που ισοφάρισε (2-2)  στο 62' με τον Κωνσταντόπουλο.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ: Μανδάς, Γκάλο, Ρισβάνης, Γούτας, Κατράνης, Νάτσος (85′ Ούμπιδες), Μπουσουλάτζιτς, Ενσικουλού (66′ Βέλλιος), Ραμπέλο (85′ Γιακουμάκης), Ντε Πο, Μανούσος (78′ Ανδρούτσος).

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ: Φερνάντεθ, Κωνσταντόπουλος, Λιάβας, Τζανακάκης, Κέβιν (λ.τ. 26′ Παρράς), Ντάλσιο (66′ Ταχάρ), Ντίας (66′ Τσιγγάρας), Ρόσα (78′ Άλβαρες), Ντουάρτε, Μουνιέ, Μπαΐροβιτς (78′ Αριγίμπι).

Το φiλμ του αγώνα από τo live του filathlos.gr

90'+5 Λήξη του αγώνα

79' Δεύτερη αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Ανδρούτσος πήρε τη θέση του Μανούσου.

78' Κλείνει τις αλλαγές του ο Παναιτωλικός. Αριγίμπι και Άλβαρες αντικαθιστούν Μπαΐροβιτς και Ρόσα αντίστοιχα.

75' Κίτρινη κάρτα στον Ρισβάνη.

72' Καλή στιγμή για τον Ατρόμητο. Σουτ του Βέλλιου μέσα από την περιοχή, αλλά πάλι αστόχησε.

68' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Μετά από γύρισμα του Κατράνη, ο Βέλλιος πλάσαρε από το ύψος της περιοχής, αλλά αστόχησε.

67' Πρώτη αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Βέλλιος πήρε τη θέση του Ενσικουλού.

66' Δύο αλλαγές για τον Παναιτωλικό. Ταχάρ και Τσιγγάρας αντικαθιστούν Ντάλσιο και Ντίας αντίστοιχα.

64' Ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Καλό σουτ του Ραμπέλο από το ύψος της περιοχής, η μπάλα δίπλα από το δοκάρι του Φερνάντεθ.

62' Γκολ για τον Παναιτωλικό! Από εκτέλεση κόρνερ ο Κωνσταντόπουλος πετάχτηκε στο ύψος της μικρής περιοχής κι έγραψε από κοντά το 2-2.

60' Γκολ για τον Ατρόμητο! Εύστοχη η εκτέλεση πέναλτι από τον Μανούσο.

Θα γίνει χρήση του VAR πρώτα.

Κίτρινη κάρτα στον Λιάβα.

57' Πέναλτι για τον Ατρόμητο! Ο Λιάβας ανέτρεψε τον Ντε Πο στην περιοχή του Παναιτωλικού.

Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο.

Τέλος πρώτου ημιχρόνου.

42' Καλή στιγμή για τον Παναιτωλικό. Σουτ του Ρόσα από το ύψος της περιοχής, η μπάλα βρήκε στο πόδι του Ρισβάνη και κατέληξε κόρνερ.

35' Γκολ για τον Παναιτωλικό! Σέντρα του Τζανακάκη από δεξιά, κεφαλιά του Μουνιέ μέσα από την περιοχή και η μπάλα στα δίχτυα του Μανδά.

29' Κίτρινη κάρτα στον Ντάλσιο.

26' Πρώτη -αναγκαστική- αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Παρράς αντικαθιστά τον Κέβιν, ο οποίος τραυματίστηκε σοβαρά και δεν μπορεί να συνεχίσει.

18' Γκολ για τον Ατρόμητο! Καταπληκτική εκτέλεση φάουλ του Γκάλο, άφησε άγαλμα τον Φερνάντεθ για το 1-0.

17' Κίτρινη κάρτα στον Μπαΐροβιτς.

12' Κίτρινη κάρτα στον Ντίας.

11' Κίτρινη κάρτα στον Ραμπέλο..

8' Σουτ του Ντουάρτε, μπλόκαρε ο Μανδάς.