ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

10/recent/ticker-posts

Παναιτωλικός :Φιλική νίκη με τα Τρίκαλα

Νικηφόρος ήταν ο δεύτερος φιλικός αγώνας που έδωσε η ομάδα μας στο Καρπενήσι με αντίπαλο τα Τρίκαλα. Ο Μάκης Χάβος έδωσε χρόνο συμμετοχής σε όλους τους διαθέσιμους παίκτες παρατάσσοντας διαφορετικές ενδεκάδες σε κάθε ημίχρονο.

Τα Τρίκαλα προηγήθηκαν στο 8’ με κοντινό σουτ του Νιάρου και ο Παναιτωλικός ισοφάρισε με πέναλτι που κέρδισε ο Ντουάρτε και εκτέλεσε εύστοχα ο Αριγίμπι στο 42’. Στο 73’ από ωραία σέντρα του Μάζουρεκ ο Καββαδίας με κεφαλιά έκανε το 2-1.

Στο α’ ημίχρονο αγωνίστηκαν οι: Μελίσσας, Τζανακάκης, Ντουάρτε, Σιέστεντ, Μαλής, Τσιγγάρας, Ταχάρ, Άλβαρες, Μπελεβώνης, Αριγίμπι, Βέργος.

Στο β’ οι: Κνετ, Ντουάρτε (64’ Σκιαδάς), Σκόνδρας, Κωνσταντόπουλος, Λιάβας, Ντάλσιο, Ντίας, Μεντόσα, Αριγίμπι (64’ Καββαδίας), Μάζουρεκ, Ματσόλα.