ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

10/recent/ticker-posts

Παναιτωλικός-Νίκη 3-1 στο φιλικό με Παναθηναϊκό Β

Στο τελευταίο φιλικό προπονητικού χαρακτήρα μια εβδομάδα πριν την έναρξη του πρωταθλήματος, ο Παναιτωλικός επικράτησε με σκορ 3-1 του Παναθηναϊκού Β. Στον πρώτο αγώνα που έγινε με παρουσία φιλάθλων στο γήπεδο Παναιτωλικού μετά από 18 μήνες.

Στο 11’ μετά από γύρισμα του Μόρσεϊ ο Βέργος με πλασέ άνοιξε το σκορ. Στο 18’ ο Ντίας εκτέλεσε κόρνερ, ο Κορνέλιους έπιασε κεφαλιά και ο Βαρόνε με κοντινό σουτ έκανε το 2-0. Στο 83’ από σέντρα του Φυτόπουλου ο Καρέλης με προβολή έκανε το 3-0. Στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων ο Φρόκου με σουτ έξω από την περιοχή διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Ο Γιάννης Αναστασίου έδωσε αγωνιστικό χρόνο σε όλους τους διαθέσιμους ποδοσφαιριστές. Αγωνίστηκαν οι: Ροντρίγκες, Λούι (46’ Αποστολάκης), Βργκοτς (62’ Μπακαδήμας), Κορνέλιους (88’ Σκιαδάς), Χουχούμης (46’ Μαλής), Τσιγγάρας (46’ Μπαρμπόσα), Βαρόνε (78’ Καρέλης), Ντουάρτε (46’ Ζεστέντ), Μόρσεϊ (78’ Φυτόπουλος), Ντίας (62’ Μπελεβώνης Χ.), Βέργος (62’ Μεντόσα).