ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

10/recent/ticker-posts

Σπουδαία νίκη για τον Παναιτωλικό

Με το τρίποντο της νίκης  έφυγε ο Παναιτωλικός από το γήπεδο του Περιστερίου όπου αντιμετώπισε τον  Ατρόμητο για την 2η αγωνιστική του πρωταθλήματος της σούπερ λιγκ.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 44' με τον Στρούγκη,ενώ ο Παναιτωλικός ισοφάρισε σε 1-1 στο 72' με τον Βέργο.

Στο 90' ο Ζεστέντ  έκανε την ανατροπή και έδωσε προβάδισμα στον Παναιτωλικό διαμορφώνοντας το τελικό 1-2.

Στο 6ο λεπτό των καθυστερήσεων ο Ατρόμητος "πανηγύρισε" την ισοφάριση ,όμως το γκολ του Στρούγκη ακυρώθηκε, με υπόδειξη του VAR, ως οφσάιντ.

Ατρόμητος (Άνχελ Λόπες):Πίριτς, Καστελάνο, Βασιλαντωνόπουλος, Χατζηισαΐας(17 Στρούγγης), Παπαδόπουλος, Σάλομον, Ντένιτς, Κλωναρίδης(61΄Μπετινέλι), Καρτάλης(61΄Πισάνο), Μουνίθ(81΄Σπιριντόνοβιτς) Κουλούρης.

Παναιτωλικός (Γιάννης Αναστασίου): Ροντρίγκεζ, Χουχούμης(45΄Αντούνες), Μαλής, Λούι, Κορνέλιους, Φλόρες, Ντίας, Μόρσεϊ(77΄Τσιγγάρας), Βαρόνε(77΄ Ντουάρτε), Μεντόσα(60΄Βέργος), Καρέλης(60΄Ζεστέντ).