ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

10/recent/ticker-posts

Ήττα στο Αγρίνιο για τους Αργοναύτες Αγρινίου

Για την 4η αγωνιστική του πρωταθλήματος του 3ου Ομίλου της Α2 Εθνικής Κατηγορίας η ομάδα μας ηττήθηκε στο κλειστό του ΔΑΚ Αγρινίου από την Ολύμπια Λάρισας με σκορ 34 - 56.

Η φιλοξενούμενη ομάδα διατήρησε μικρή διαφορά στο πρώτο δεκάλεπτο και στα τελευταία λεπτά του ημιχρόνου ξέφυγε στο σκορ παίρνοντας διψήφιο προβάδισμα. Στο τρίτο δεκάλεπτο η Ολύμπια αύξησε τη διαφορά "κλειδώνοντας" ουσιαστικά τη νίκη.

Την επόμενη Κυριακή η ομάδα μας δίνει τον πρώτο της εκτός έδρας αγώνα στο πρωτάθλημα με αντίπαλο τον Απόλλωνα Πτολεμαΐδας.

Δεκάλεπτα: 14 - 19, 3 - 10, 10 - 17, 7 - 10.

Διαιτητές: Κωστής - Πλέγας.

Α.Σ. ΑΡΓΟΝΑΥΤΕΣ ΑΓΡΙΝΙΟΥ (Τάσος Σταμάτης): Λέρη, Μαρίνη 8(1), Πιστιόλα, Τασούλη 5, Μαρούντα 4, Στεργίου 9(1), Ντάρλα 6, Τίτου, Παπαθανάση, Καραγιάννη 2, Μπράβου, Λιάπη.

Γ.Σ. ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ (Πάρης Λότφι): Τσεμπελίκου 9, Μαργαρίτη, Χριστοφοράκη 7(1), Καρτσαμάρη 18(2), Λιάσκου, Μιχαηλίδου 4(1), Πατούνη 10(2), Παπαδοπούλου, Καλακώνα Μ. 8(1).