ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

10/recent/ticker-posts

Παναιτωλικός-Σπουδαίο διπλό στο Βόλο

Ο Παναιτωλικός πήρε σημαντική νίκη στην έδρα του Βόλου (1-2), υποχρεώνοντας τους γηπεδούχους στο 7ο σερί αρνητικό αποτέλεσμα τους στη Superleague 1.

Με τη νίκη του αυτή στο ματς της 13ης αγωνιστικής, ο Παναιτωλικός έφτασε τους 11 βαθμούς, αφήνοντας τον Βόλο στους 14.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με εντυπωσιακό τρόπο, αφού πριν συμπληρωθούν δέκα λεπτά αγώνα, είδαμε δυο γκολ. Ο Παναιτωλικός κατάφερε να ανοίξει το σκορ στην πρώτη φάση του ματς, με τον Μόρσεϊ. Τέσσερα λεπτά αργότερα, ο Βόλος έφερε το ματς στα ίσα. Η ομάδα της Μαγνησίας έκανε το 1-1 με εντυπωσιακή εκτέλεση φάουλ του Ρεγκατέν.

Ο Παναιτωλικός πάντως πήγε στα αποδυτήρια προηγούμενος με 2-1. Μετά από υπέροχη κίνηση και σέντρα του Χουχούμη, ο Νίκος Καρέλης σκόραρε με κεφαλιά, από την καρδιά της αντίπαλης περιοχής.

Ο Βόλος δυσκολεύτηκε πολύ στην επανάληψη, να βρει κενούς χώρους και να επιτεθεί. Ο Παναιτωλικός στάθηκε πολύ καλά, δέχθηκε πίεση μόνο στα τελευταία λεπτά του και έφτασε τελικά στη νίκη.

πηγή:newsit.gr