ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

10/recent/ticker-posts

Παναιτωλικός-Καθάρισε ο Κορνέλιους στο 91'

Με εκτός έδρας νίκη ολοκλήρωσε την κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος η ομάδα μας και κατέλαβε την 9η θέση με 32 βαθμούς ενόψει των Play-out. Επικράτησε με σκορ 2-1 στη Νίκαια του Ιωνικού, όπου προηγήθηκε στο 32’ με σουτ του Καρέλη. Οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν στο 82’ με τον Λένις, αλλά στο 1ο λεπτό των καθυστερήσεων από ωραία προσπάθεια του Νταγκό ο Κορνέλιους με κοντινή προβολή πέτυχε το νικητήριο γκολ.

ΙΩΝΙΚΟΣ: Χουτεσιώτης, Μύγας, Ρομαό, Τσιγκρίνσκι (92′ Μάναλης), Βαφέας (66′ Καμπράλ), Βαλεριάνος, Ντάλσιο, Κιάκος (46′ Κάνιας), Άοσμαν, Μάντζης (65′ Λένις), Τουράμ.

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ: Ανέστης, Αποστολάκης (89′ Λούι), Λάρσον,  Κορνέλιους, Χουχούμης, Φλόρες (61′ Αντούνες), Μάρτενσον, Μεντόσα (81′ Νταγκό), Ντουάρτε (89′ Μπακαδήμας), Βέργος, Καρέλης (61′ Ντίας).