ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

10/recent/ticker-posts

Νίκη για τους "Αργοναύτες Αγρινίου"

Η ομάδα μας επικράτησε στο κλειστό του ΔΑΚ Αγρινίου του Απόλλωνα Πτολεμαΐδας με 55 - 46 στο παιχνίδι της 14ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος του 3ου Ομίλου της Α2 Εθνικής Κατηγορίας.

Αυτό το αποτέλεσμα έφερε την ομάδα μας στους 14 βαθμούς σε 10 αγώνες, έναν περισσότερο από τη χθεσινή της αντίπαλο.

Στο αγωνιστικό κομμάτι η ομάδα μας δεν ξεκίνησε καλά το παιχνίδι και στο πρώτο δεκάλεπτο έμεινε πίσω στο σκορ με 6 πόντους. Στο δεύτερο δεκάλεπτο η ομάδα μας μείωσε και έκλεισε το ημίχρονο στο -2.

Αλλαγή εικόνας στο δεύτερο ημίχρονο με την ομάδα μας να μπαίνει πολύ καλύτερα, να παίρνει το προβάδισμα και στο 30ο λεπτό να προηγείται με 5. Στην τελευταία περίοδο η ομάδα μας συνέχισε στον ίδιο ρυθμό πανηγυρίζοντας στο τέλος μια πολύ σημαντική νίκη.

Δεκάλεπτα: 7 - 13, 15 - 11, 20 - 13, 13 - 9.

Διαιτητές: Λιόνας - Πλέγας.

Α.Σ. ΑΡΓΟΝΑΥΤΕΣ ΑΓΡΙΝΙΟΥ (Τάσος Σταμάτης): Μαρίνη 10(1), Πιστιόλα 9(1), Τασούλη 17, Μαρούντα 13(2), Στεργίου 6, Ζαχείλα, Καραγιάννη, Λιάπη, Σύρρου, Γαλαζούλα.

Γ.Α.Σ. ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ (Έλενα Παπαδημητρίου): Κρανιωτάκη 10(1), Σαρβάνη 4, Βλαδίκα 13(2), Γκανάτσιου 13, Διπλάρη 2, Πισιάνη 4.