Κύριος στόχος της εκδήλωσης είναι η ευαισθητοποίηση και η ενημέρωση σχετικά με την οστεοπόρωση, την πρόληψη και την αντιμετώπιση της.
Οι εξετάσεις μέτρησης της οστεοπόρωσης θα γίνουν:
• Την Πέμπτη 23 Νοεμβρίου 2023, στο Κοινωνικό Ιατρείο του Δήμου Αγρινίου και ώρες 13:00-15:00, υπό την ιατρική επίβλεψη του κου Ψειμάδα Νεκτάριου, χειρούργου ορθοπαιδικού.
•Πληροφορίες και κλείσιμο ραντεβού στα τηλέφωνα: 2641052154,2641050059 και ώρες 09:30-13:30.
Θα τηρηθεί σειρά προτεραιότητας.
Η πρόσκληση στην εκδήλωση αφορά άτομα κάθε ηλικίας που ενδιαφέρονται να ενημερωθούν για ένα θέμα υγείας που μπορεί εύκολα να μετατραπεί σε πρόβλημα με σοβαρές επιπτώσεις. Ο Σύλλογος Σκελετικής Υγείας, Πεταλούδα πρεσβεύει πως η ενημέρωση αποτελεί την αρχή της πρόληψης και της σωστής αποκατάστασης και συμβουλεύει τόσο τους νέους όσο και τους μεγαλύτερους να παρακολουθούν θέματα υγείας ακόμη κι αν δεν τους αφορούν άμεσα.
0 Σχόλια
Σχόλια τα οποία είναι υβριστικά ή περιέχουν χαρακτηρισμούς δε θα δημοσιεύονται.